Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Harika Lig kulüpleri Fenerbahçe, Kayserispor ve MKE Ankaragücü’nü Profesyonel Futbol Disiplin Konseyine (PFDK) sevk etti.

TFF’den yapılan açıklamada, Fenerbahçe’nin, Muhteşem Lig’de Gençlerbirliği ile oynadığı karşılaşma sonrası kulüp toplumsal medya hesabında yayımlanan “sportmenliğe ters açıklamalar”, MKE Ankaragücü’nün Göztepe maçındaki “usulsüz seyirci alınması”, Kayserispor’un ise Galatasaray müsabakasındaki “usulsüz seyirci alınması”, “saha olayları” ve “talimatlara alışılmamış hareketleri” münasebetleriyle PFDK’ye sevk edildiği belirtildi.

Fenerbahçe Kulübü İdare Şurası üyeleri Selahattin Baki ve Alper Pirşen’in de “sportmenliğe ters açıklamalar” nedeniyle PFDK’ye sevk edildiği aktarıldı.

Hukuk müşavirliğinin, Yukatel Denizlisporlu oyuncu Özer Özdemir’i “kural dışı hareketi”, Fraport TAV Antalyaspor Yardımcı Antrenörü Volkan Kazak ve Yukatel Denizlispor Yardımcı Antrenörü Zafer Özgültekin’i de “sportmenliğe alışılmamış hareketi” münasebetleriyle PFDK’ye gönderdiği kaydedildi.

TFF 1. Lig grupları Adana Demirspor, Aydeniz Et Balıkesirspor, Menemenspor, Bursaspor ve Yılport Samsunspor’un da çeşitli münasebetlerle PFDK’ye sevk edildiği belirtildi.

Yorum Gönderin