Fransa Ligue 2’de Le Havre forması giyen Umut Meraş, A Ulusal Kadro’nun performansı ve gayeleriyle ilgili Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

“TAKIM OLARAK ÇOK GÜZEL BİR AHENGİMİZ VAR”

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde ay-yıldızlıların kümede oynadığı birinci 3 maçtaki performansını kıymetlendiren Meraş, “İlk iki maçımız Hollanda ve Norveç’e karşı çok zorluydu. Şiddetli geçeceğini biliyorduk ancak grup olarak güzeldik ve 6 puan aldık. Biz buna inanıyorduk. Son Letonya maçı istediğimiz üzere geçmedi. Futbolda bazen bu türlü şeyler oluyor. Yorgunluk da vardı. Bu bir mazeret değil. Şu anda 7 puanımız var, önderiz. Hiçbir şey bitmiş değil. Önümüzde iki tane kazanabileceğimiz maç var. Zati Hollanda ve Norveç’i yendik; hepsini kazanabiliriz. Kadro olarak da çok uygun ahengimiz var. Konsantre olduğumuz sürece başaracağımıza inanıyorum. Dünya Kupası’na da katılacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

“ŞAMPİYONASI’NDA SES GETİRECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM”

Bu yaz oynanacak Avrupa Futbol Şampiyonası’yla ilgili olarak ise 25 yaşındaki defans, “İtalya güç maç olacak. Elimizden gelen çabayı de orada vereceğimizi düşünüyorum. Şayet grup olarak uyumuz içerisinde, saha içerisinde istediklerimizi yaparsak yenemeyeceğimiz kadro yok. Ben arkadaşlarıma inanıyorum. Zira sahiden çok âlâ bir arkadaşlık var. Avrupa Şampiyonası’nda ses getireceğimizi düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

“ŞU ANDA MAKSADIM AVRUPA’DA KALMAK”

Transferde ismi sıkça öteki gruplarla anılan Umut Meraş, “Şu anda maksadım Avrupa’da kalmak. Lakin natürel ki hayatta her şey olabilir. Önümde 8 maçım var, ona odaklanmış durumdayım. Ondan sonra da transfer süreci geldiğinde durumumuza bakarız” dedi.

Yorum Gönderin