Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Ulusal Kadro futbolcularının Hollanda ve Norveç maçlarından sonra aldıkları sav edilen prim sayılarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

TFF’den yapılan açıklama şu halde;

“Bazı medya organlarında yer alan haberler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması mecburî hale gelmiştir.

Kelam konusu haberlerde; A Ulusal Ekip futbolcularımızın, Hollanda ve Norveç maçlarıyla ilgili olarak hak ettikleri sav edilen gerçek dışı prim sayıları lisana getirilmektedir.

Şu anda Futbol Federasyonu İdare Heyetimiz tarafından karşılaşma bazında belirlenmiş bir prim bedeli olmadığı üzere, gerek Ulusal Ekip oyuncularımızın gerekse de teknik heyetimizin bu istikamette bir beklentisi ve talebi kelam konusu değildir.

Büyük çaba sonucunda EURO 2020’ye gitmeye hak kazanan ve 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’ne âlâ bir başlangıç yaparak kümesinde birinci 3 maçı başkan tamamlayan grubumuzu gerçek olmayan haberlerle gündeme getirmek kimseye yarar sağlamayacağı üzere, Ay Yıldız’ın kutsallığı ile de bağdaşmamaktadır.

Ulusal Grubumuzun şu andaki maksatları, Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en üst düzeyde temsil etmek, Dünya Kupası Finalleri’ne katılmak ve bayrağımızı daima başarılarla dalgalandırmaktır.

Türk halkından buna benzeri gerçek olmayan haberlere ilgi etmemesini diliyor, bugüne kadar olduğu üzere bundan bu türlü de kendilerini keyifli etmek için çabalayan “Bizim Çocuklar”a inanmalarını ve güvenmelerini bekliyoruz.

Hürmetlerimizle.”

Yorum Gönderin