Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde oynanan 3 maçı ve gelecek planlamalarıyla ilgili konuştu. Hollanda ve Norveç galibiyetlerinin akabinde Letonya karşısındaki beraberliğin tüm kadrosu üzdüğünü belirten Güneş, “Hedeflediğimiz 9 puana ulaşamadık. Duran ve seken toplarda rakibe vurdurmamamız gerekiyordu. Mesela Hollanda’dan yahut Norveç’ten yeseydik bu golleri biraz daha olağan diyebilirdik. Bu beraberlik bizim ismimize büyük bir kayıp oldu. Futbolda bu stil sürpriz sonuçlara alışık olmalıyız” dedi.

BİRİNCİ MAKSAT AVRUPA!

Deneyimli hoca, kelamlarına şöyle devam etti: “Mayıs ortasında kampa girip, daha sonra Avrupa Şampiyonası’na gideceğiz. Çok değerli müsabakalar oynayacağız ve artık bunları düşünmek zorundayız. Hem Avrupa şampiyonaları, hem de Dünya kupalarında istikrarlı bir halde yer almalıyız. Dünya çapında bir Türkiye hedefliyoruz. Bunun için de büyük turnuvaların vazgeçilmezlerinden olmamız gerekiyor. Hiçbir vakit vazgeçmeyen, alanda savaşan bir grup izlettirmek önceliğimiz olacak. Bunu da herkese göstereceğiz.”

ULUSALLAR BİRİNCİ 3’TE!

Dünya Kupası Elemeleri’ndeki birinci 3 maçta Hollanda’nın 4, Norveç ve Letonya’nın ise 3’er defa ağlarını havalandıran A Ulusal Grup, bu süreçte en çok gol atan ekipler ortasına girdi. E Kümesi’nde Belçika 12 golle birinci sırayı alırken, kümemizde Cebelitarık’a 7-0 mağlup eden Hollanda 11 golle ikinci oldu. Türkiye ise F Kümesi önderi Danimarka ile 10 gol atıp, 3. en skorer ekip unvanını aldı.

MAÇLARA 5 AY MOLA!

Sırasıyla Hollanda, Norveç ve Letonya ile 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde karşılaşan A Ulusal Grup, bu tertipteki 4. maçını 5 ay sonra oynayacak. Ay-yıldızlı takımımız, 1 Eylül’de Karadağ’ı konuk edecek. 4 Eylül’de deplasmanda Cebelitarık ile karşılaşacak. Türkiye, 7 Eylül’de de Hollanda’ya konuk olacak. (Fotomaç)

Yorum Gönderin