EURO 2020’de Türkiye ile İtalya ortasında oynanacak açılış maçının oynanacağı Roma’nın, bu müsabakayı konut sahipliği yapıp yapmayacağı şimdi mutlaklık kazanmadı. UEFA pandemi şartlarına karşın Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki maçları kısmi de olsa seyircili oynatmak isterken, mesken sahibi kentlerden bir birden fazla ne kadar asgarî seyirciyi kabul edeceklerini Avrupa futbolunun işverenlerine bildirdi.

FEDERASYON – BİLİM HEYETİ UZLAŞAMADI!

Bu hususta UEFA’ya bir sayı iletemeyen ülkeler ortasında yer alan İtalya’ya UEFA tarafından ek müddet tanındı ve 19 Nisan’a kadar bu bahisteki bildirimini gerçekleştirmesi istendi. İtalya Futbol Federasyonu yüzde 25 kapasiteyle müsabakanın oynanmasına onay verse de ülkedeki bilim heyetinin itirazı sonucunda İtalya şimdi bu sayısı resmi olarak saptayamadı.

“SON TARİH GERÇEKÇİ DEĞİL”

İtalya Bilim Konseyi Lideri Franco Locatelli mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada “UEFA tarafından seyirci sayısı ibraz etmek için yapılan son müracaat tarihi gerçekçi değil zira virüsün yayılımını öngörmek zor” diye konuştu.

ÜÇ ALTERNATİF KENT

İtalya’da bugün Roma’nın konut sahipliğini riske attığı istikametinde haberler yayınlanırken, La Repubblica gazetesi “Türkiye-İtalya maçına konut sahipliği yapmak için üç alternatif belirli oldu bile: İstanbul, Moskova yahut Varşova” diye yazdı. (Milliyet)

Yorum Gönderin