Azerbaycan Futbol Federasyonu’ndan merakla beklenen açıklama geldi. Türkiye’nin Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda oynayacağı iki Euro 2020 maçı için bir müddettir seyirci alınıp alınmayacağı tartışılıyordu. Kovid-19 olaylarının her geçen gün artması ve virüsün yeni mutasyonundaki bulaşıcılığın eskiye kıyasla daha çarpıcı olması nedeniyle maçların seyircisiz oynanacağı gündemdeydi. Azerbaycan Futbol Federasyonu, bu meçhullüğü ortadan kaldırarak; maçlara seyirci alınıp alınmayacağını duyurdu.

MAÇLAR SEYİRCİLİ OYNANACAK

Bugün, Azerbaycan Futbol Federasyonu; Türkiye maçlarının seyircili oynanabilmesi için UEFA’ya yeterlilik raporunu sundu. Maçın yüzde 50 kapasite ile oynanabileceği sözünün yer aldığı raporda; Azerbaycan’ın Türkiye’ye Euro 2020 yolunda yapmış olduğu jest gönülleri fethetti. Pekala, Bakü Olimpiyat Stadyumu’na kaç seyirci alınacak?

BAKÜ OLİMPİYAT STADYUMU’NUN KAPASİTESİ

6 Haziran 2011’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve FIFA davetlileri öncülüğünde temeli atılan Bakü Olimpiyat Stadyumu, ülkenin en büyük stadı olma özelliğini koruyor. Eş vakitli olarak 69 bin 870 seyircinin giriş yapabildiği stadda, Türkiye maçları için 35 bin seyircinin alınması planlanıyor.

TÜRKİYE AZERBAYCAN’DA HANGİ MAÇLARI OYNAYACAK?

Euro 2020’de A Kümesi maçlarına konut sahipliği yapacak olan Bakü Stadyumu’nda Türkiye’de hayli kritik iki karşılaşmaya çıkacak. A Ulusal Kadromuzun oynayacağı maçlar ve maçların tarihleri şu formda;

Türkiye – Galler (16 Haziran 2021)
İsviçre – Türkiye (20 Haziran 2021)

Yorum Gönderin