Üstün Lig’de hoca konusunda bir türlü istikrar sağlanamıyor. O denli ki bu dönem 8 hoca 2 farklı ekibi çalıştırırken tam 29 teknik adam değişti. İşte ayrıntılar…

Harika Lig’de yapılan teknik yönetici değişikliği sayısı Avrupa’nın 5 büyük ligi ile tek başına yarışırken, A Spor editörü Koray Baloğlu, futbolumuzda kısır döngüye yol açan bu mevzuyu mercek altına aldı. 8 teknik yönetici birebir dönem içinde kısa müddette 2 farklı ekipte misyon yaptı. Marius Sumudica, Şenol Can, İlhan Palut, İsmail Kartal, Hamza Hamzaoğlu, İrfan Buz, Mehmet Altıparmak ve Fuat Çapa bu dönem Üstün Lig’de iki farklı grubun hocalık koltuğuna oturdu.

MARIUS SUMUDICA 7 MAÇ KALDI

Döneme Gaziantep FK’de başlayan Marius Sumudica kırmızı-siyahlı grubun başında 17 maça çıktı. Dönem içerisinde Gaziantep ile yollarını ayıran Rumen çalıştırıcı, 15 gün sonra Çaykur Rizespor’un başına geçti ve 7 müsabakada teknik adamlık yaptı.

ŞENOL CAN 9 GÜN SONRA PAŞA’DA

36 yıl sonra Üstün Lig’de yer alan Fatih Karagümrük’ün teknik sorumlusu Şenol Can ise İstanbul takımındaki vazifesinden 29. hafta sonrası ayrıldı. Kırmızı siyahlılarla yollarını ayıran Şenol Can, 9 gün sonra bir öteki İstanbul grubu Kasımpaşa’ya imza attı.

İRFAN BUZ 14 GÜN ÇALIŞTI

Bu dönemin farklı teknik yönetici öykülerinden birisinin içinde ise İrfan Buz yer aldı. 13 Kasım 2020’de Kasımpaşa’ya gelen İrfan Buz, 14 gün sonra misyonundan istifa etti. 1 müsabakada vazife yapan Buz, 10 Mart’ta Yeni Malatyaspor ile imzaladı.

ALTIPARMAK, İKİ EKİPTE DA TUTUNAMADI

Mehmet Altıparmak da bu dönem ligde iki farklı grupta misyon yaptı. Kasımpaşa’da 7 maça çıkan Altıparmak, 2 Kasım 2020’de İstanbul grubuyla yollarını ayırdı. Yaklaşık 4 ay sonra G.Birliği ile kontrat imzaladı lakin orada da tutunamadı.

FUAT ÇAPA 6 GÜN SONRA İMZALADI

Döneme Ankaragücü ile başlayan Fuat Çapa ise başşehir grubunda 7 maçta alana çıktı. Çapa ile 22 Kasım 2020’de yollar ayrıldı. Çapa, 6 gün sonra 28 Kasım’da bu sefer Kasımpaşa ile mukavele imzaladı. Geçtiğimiz günlerde Paşa’yla da yolları ayrıldı.

İSMAİL KARTAL YALNIZCA 5 GÜN KALDI

BU dönem yaşanan en farklı teknik yönetici tercihlerinden birisine ise İsmail Kartal imza attı. Döneme Konya’da başlayan İsmail Kartal, 8 Şubat’ta yeşil-beyazlılardan ayrıldı. 23 Mart’ta Erzurumspor ile anlaşan Kartal, bu imzadan 5 gün sonra vazifesinden istifa etti.

GÖZTEPE’YLE BAŞLADI ARTIK KONYA’DA

Döneme Göztepe’nin başında başlayan Palut, İzmir takımının başında 17 üstün lig maçına çıktı. Sarıkırmızılılarda istediklerini gerçekleştiremeyip 10 Ocak 2021’de misyonundan ayrılan Palut, akabinde 9 Şubat’ta ise Konyaspor’un yolunu tuttu.

HAMZA HAMZAOĞLU, 1 AY BEKLEDİ

Hamza Hamzaoğlu ise döneme Yeni Malatyaspor’un başında girdi. 27 lig maçında misyon yapan Hamza Hamzaoğlu, 21 Şubat’ta sarı-kırmızılılarla yollarını ayırdı. Tecrübeli teknik adam Hamzaoğlu 20 Mart’ta ise Kayserispor ile kontrat imzaladı.

Yorum Gönderin