Kasımpaşa Kemerburgaz Tesisleri’ndeki idman öncesinde de ulusal futbolcular Doğucan Haspolat, Berke Özer ve Melih İbrahimoğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kasımpaşa’da forma giyen genç futbolcu Doğucan Haspolat, ulusal kadronun çok güzel oyunculardan oluştuğunu söz ederek, “İyi bir oyuncu kümesine sahibiz. Kadroma güveniyorum. İnşallah şampiyonaya da katılacağız” dedi.

Fenerbahçe’den kiralık olarak Westerlo’da oynayan ulusal kaleci Berke Özer ise, elemelerden evvel kendilerini test edecekleri şiddetli rakiplerle karşılaşacaklarını söz ederek, “Bu maçlar bizim için test niteliğinde. Rakiplerimiz kuvvetli lakin bizler en güzel formda hazırlanıyoruz. Gayemiz Avrupa Şampiyonası elemeleri. İnşallah bu kamp periyodunu de çok uygun geçirip, en düzgün biçimde asıl maçlarımıza hazırlanacağız” biçiminde konuştu.

Özer, Belçika’daki mesleğiyle ilgili soru üzerine de, “Son iki dönem benim için çok düzgün geçti. Yaklaşık 50 maça çıktım. Çok yeterli bir deneyim kazandım. Kalecilik olarak da karakter olarak da Avrupa’da kendimi çok güzel geliştirdiğimi düşünüyorum. İnşallah da oynamaya devam edebilirim. Genç bir kaleci olarak gayem, elimden geldiğince oynayabilmek. Oynayan bir kaleci olmak istiyorum. Bilhassa genç yaşlarda yedek oturursanız gelişmek meslek açısından çok güç. Çok uygun bir kaleci kuşağımız var. Bunun da en büyük sebebi oynuyor olmaları. Oynayan bütün genç kalecilerimiz şu an çok güzel performans gösteriyor. Doğan, Ersin, Altay, Uğurcan, İrfancan ve daha birçok arkadaşımıza şayet baht verildiği sürece de neler olduğunu görüyoruz. Bu kulüpler için de bir avantaj. Bu kuşağın içinde olmaktan da çok memnunum. İnşallah Türkiye, kaleci kültürünü Avrupa’da da bu halde devam ettirebilir” diye konuştu.

Avusturya Bundesliga takımlarından Rapid Wien’in orta saha oyuncusu Melih İbrahimoğlu da, iki hoş maça çıkacaklarını vurgulayarak, “Genç bir takımımız var. Elemeler öncesi çalışmalara başladık. Çok uygun biçimde çalışıp başaracağımıza inanıyorum. Bütün grup arkadaşlarım çok istekli. Bunu da kampta ve çıkacağımız maçlarda göstereceğiz” dedi.

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Bu ortada 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nin haziran ayında başlayacak karşılaşmaları öncesi 26 Mart Cuma günü Zagreb’de Hırvatistan ve 30 Mart Salı günü Alanya’da Sırbistan ile hazırlık maçları oynayacak Ümit Ulusal Futbol Ekibi, Kasımpaşa Kemerburgaz Tesisleri’nde çalışmalara başladı.

Ulusallar, Ümit Ulusal Grup Teknik Yöneticisi ve Genç Ulusal Gruplar Sorumlusu Tolunay Kafkas idaresinde kampın birinci çalışmasını gerçekleştirdi.

Yorum Gönderin