Dünya Kupası Elemeleri G kümesi ikinci maçında Norveç ile Türkiye Estadio La Rosaleda’da karşı karşıya gelecek. Maç ile ilgili tüm ayrıntılar futbolseverler tarafından merak ediliyor ve arama motorlarında araştırılıyor. Pekala, Norveç – Türkiye maçı ne vakit, saat kaçta ve hangi kanalda?

Norveç – Türkiye maçı 27 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de TRT 1’de canlı yayınlanacak.

A Ulusal Futbol Ekibi, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Kümesi ikinci maçında karşılaşacağı Norveç ile tarihte 10. defa rakip olacak.

İki ülke A ulusal futbol kadroları ortasında birincisi 1936’da olmak üzere geride kalan 9 maçtan 4’ünü Türkiye, 3’ünü Norveç kazandı, 2 müsabaka da berabere sonuçlandı. Bu karşılaşmalarda Türkiye’nin 11 golüne, Norveç 15 golle yanıt verdi.

Ay-yıldızlı grup, Norveç ile son maçını 17 Kasım 2007’de Oslo’da oynadı. 2008 Avrupa Şampiyonası Küme Eleme uğraşını Türkiye, Emre Belözoğlu ve Nihat Kahveci’nin golleriyle 2-1 kazandı. Ulusal kadro, bu galibiyetle 2008 Avrupa Şampiyonası’na katılma yolunda çok değerli bir galibiyet elde etmişti.

A Ulusal Ekip, Norveç müsabakasıyla 2021 yılındaki ikinci maçına çıkacak. Ulusal grup, bu yılın birinci maçında 24 Mart’ta Hollanda ile karşı karşıya geldi. Ay-yıldızlı grup, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Kümesi birinci maçında İstanbul’da rakibini 4-2 yenmişti.

Yorum Gönderin