2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Kümesi 3. maçında Letonya’yı konuk edecek A Ulusal Kadro’da teknik yönetici Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

Güneş’in açıklamalarından satır başları:

2 karşılaşma yaptık. Düşündüğümüzden uygun sonuçlar geldi. 2 maçta 6 puan büyük avantaj fakat daha oynanacak çok maç var. 10 adımın 2 adımını attık. Güç 2 maçtan çıkmış olmak büyük avantaj.

Maçın şartları ne olursa olsun kesinlikle kazanmak istiyoruz. Rakibe yönelik büsbütün farklı bir oyun usulüyle maça çıkacağız. Sert bir ekiple oynayacağız. Oyuncuların yeteneklerine ve karakterlerine güveniyorum. Keşke kolay olsa da farka giderek 3 puana ulaşsak.

Atak yapmak savunma yapmaktan daha zordur. Hasebiyle daha fazla hamle yapmamız gerekiyor. Karşımızda dirençli bir grup olacak. Kaybediyorlar ancak güç kaybeden bir kadro. Her şeye hazır olmak durumundayız.

AMACIMIZ VE HAYALİMİZ MUHAKKAK

Amacımız ve hayalimiz muhakkak. Beklentilerin de büyüdüğünü görüyorum. Bu bizi daha çok sorumluluk altına itiyor. Hollanda ve Norveç’e karşı puan avantajımız var, kalan maçları kazanmamız da bize büyük avantaj sağlar.

3 YENİ OYUNCU ALDIM

Birinci takıma davet ettiğimiz takımdan şu anda 8 futbolcumuz yok. Ulusal Kadro’ya 3 tane yeni oyuncu alıyorum. Göztepe’den Alpaslan Öztürk, Antalyaspor’dan Bünyamin Balcı, Altınordu’dan Enis Destan’ı Ulusal Grup’ya aldık. Yeni oyuncularımız olacak. Kimi arkadaşlarımız ekipten ayrılacak. Bu yolda çıkan zorlukları birlikte aşacağız. Herkes oynamak istiyor. Bu hoş bir şey. Çıkarabileceğimiz en düzgün takımla alana çıkacağız.

Türkiye hoca da üretir, futbolcu da üretir. Kâfi vakit verilirse, hengame etmeden tartışılırsa her şey olur.

Bu kadrosu tek başıma yeterli hale getirmedim. Ben medyayla çok iç içe oldum. Vakit zaman birtakım arkadaşlarımız takım dışı kaldılar fakat anlayış gösterdiler. Bir ekip ortaya çıkıyorsa Türkiye’deki kulüplerde, kulüp içi kulüp dışı herkesin emeği oluyor.

Bir sistem oturtmalıyız. O vakit bireylere takılmayız. Sistem kalır şahıslar sarfiyat. Şahısları değil kulüpleri büyütmek lazım.

Yorum Gönderin