2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Kümesi 3. maçında Letonya’yı konuk edecek A Ulusal Ekip’te teknik yönetici Şenol Güneş açıklamalarda bulunuyor.

Canlı yayını izlemek için:

Güneş’in açıklamalarından satır başları:

2 karşılaşma yaptık. Düşündüğümüzden uygun sonuçlar geldi. 2 maçta 6 puan büyük avantaj fakat daha oynanacak çok maç var. 10 adımın 2 adımını attık. Güç 2 maçtan çıkmış olmak büyük avantaj.

Maçın şartları ne olursa olsun kesinlikle kazanmak istiyoruz. Rakibe yönelik büsbütün farklı bir oyun üslubuyla maça çıkacağız. Sert bir grupla oynayacağız. Oyuncuların yeteneklerine ve karakterlerine güveniyorum. Keşke kolay olsa da farka giderek 3 puana ulaşsak.

Hamle yapmak savunma yapmaktan daha zordur. Münasebetiyle daha fazla atak yapmamız gerekiyor. Karşımızda dirençli bir grup olacak. Kaybediyorlar fakat güç kaybeden bir ekip. Her şeye hazır olmak durumundayız.

“HEDEFİMİZ VE HAYALİMİZ BELLİ”

Gayemiz ve hayalimiz belirli. Beklentilerin de büyüdüğünü görüyorum. Bu bizi daha çok sorumluluk altına itiyor. Hollanda ve Norveç’e karşı puan avantajımız var, kalan maçları kazanmamız da bize büyük avantaj sağlar.

Birinci takıma davet ettiğimiz takımdan şu anda 8 futbolcumuz yok. Ulusal Kadro’ya Alpaslan (Göztepe), Bünyamin (Ümit Milli) ve Enes’i (Ümit Milli) aldık.

Yorum Gönderin