2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Kümesi’nde Hollanda’yı ağırlayacak A Ulusal Futbol Takımı’mızda teknik yönetici Şenol Güneş ve Burak Yılmaz açıklamalarda bulunuyor.

Canlı yayını izlemek için:

“ÇOK ŞİDDETLİ MAÇLAR OYNAYACAĞIZ”

Şiddetli bir yola çıktıklarını kaydeden teknik adam, “Bir tertibe bakarsak, futbol topluluğu içinde en kıymetli tertip Dünya Kupası, sonra Avrupa Şampiyonası. Ortak hayalimizi bunun üzerinde kurgulamıştık. 2020’de Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı kazandık, bu birinci hayalimizdi. Onu bir kenara atalım şu anda, başkası ve daha değerlisi Dünya Kupası finallerinde olmak. Daha evvel 2002’de katıldım ben. Yine o atmosferi, o başarıyı elde etmek istiyoruz, arkadaşlara geçmişi de göstererek, Dünya Kupası’na katılmanın bugünlerden geçmekten olacağını düşünüyoruz. Kuvvetli maçlar oynayacağız, kümenin en güçlü rakipleriyle birinci maçları oynayacağız. Sıkıntı maçlar olacak, uzun bir seyahat olacak. Bu işi başaracak gücümüz var. Hiçbir vakit alana teslim olmayan, doğruları yapan, fair-play dışına çıkmayan bir grup olarak çıktık. Ülkemizi güzel temsil etmek istiyoruz, sabır ve vakit her şeyin ilacıdır. Bu bir teslimiyet değil, savaşmanın hakikat adımları. İnşallah başaracağız.” dedi.

“EN GÜZEL FORMDA TEMSİL EDECEĞİZ”

Türkiye’yi en güzel formda temsil etmek istediklerini tabir eden Şenol Güneş, “Yeni oyuncular, eski oyuncular, eskilerin çok çağrılması, yenilerin geç çağrılması, o çağrıldı, bu çağrıldı, çok şey konuşulabilir, bu hayatta her şey var. Aksileri geriye atalım. Hava şartları, rakibin gücü ne olursa olsun, kim gelip giderse gitsin, Türkiye başarılı olsun. Türkiye bize bir vazife verdi, inşallah başarırız. Cruyff’un kitabını da okudum, kendi hayatımın kitabını da yazsam birebirini yazardım. Misal taraflarımız var. Yetenekli, mahir bir oyuncuydu, çok beğendiğim bir stili vardı. Kendisi Hollanda’nın yetiştirdiği ve yeni hocalar yetiştiren, büyük izler bırakan biri. Benim de bundan sonraki tek hayalim bu. Sportif muvaffakiyetten sonra o tip ve daha yeterli oyuncuları üreten bir ülke olmak zorundayız, onun için de yatırım yapmalıyız” halinde konuştu.

Şenol Güneş ile birlikte basın toplantısına katılan Burak Yılmaz da yaptığı açıklamada, Hollanda’yı mağlup etmek için konsantre olduklarını söylerken, “Bu ortamı, atmosferi çok âlâ bildiğimiz için daima WhatsApp kümemizde konuşuyorduk, buluştuk. Sıkışık bir fikstür, yarın maç oynayacağız. Büsbütün konsantre olduk, Hollanda’yı biliyoruz, tahlil ediyoruz. Hayalimiz Dünya Kupası’na katılabilmek, hocamız da birinci röportajında bunu söylemişti. Biz de bunun için çaba edeceğiz. Gol atmak isterim ancak golden evvel kazanmak istiyoruz. Son maçlarda onlara karşı bir üstünlüğümüz var demeyeceğim lakin altta bulunduğumuz bir durum yok. Gol atmak isterim lakin büsbütün kazanma üstüne şurası bir baş üretim var şu anda.” tabirlerini kullandı.

Futbolculuğu boyunca baskı hissettiğini söyleyen golcü futbolcu, “Benim futbol hayatım baskıyla geçti, bu baskı bana güzel geliyor. Baskıyla oynamayı, yaşamayı, uğraş etmeyi seviyorum, baskıyla kazanmaya alıştım. İnşallah daha âlâ oyuncular gelir, şu anda bizler varız, bu bayrağı bizler taşıyoruz. İnşallah daha âlâ yetenekler gelecek.” dedi.

Yorum Gönderin