“Kulüplerimizin, UEFA’yla olan münasebetlerinden ötürü büyük cezaya çarptırıldıklarını gördük. Men edilecek kadar ceza aldılar. Trabzonspor, son anda şampiyonluğu kaçırdı, Şampiyonlar Ligi’ne gitme hakkı olmasına karşın gidemedi.”

“Bu işin düzelmesi için adımlar attık. Harcama limitlerinin ne olduğunu kamuoyuna duyurduk. Birinci yıl, yüzde 30 geçebilirsiniz dedik. Sonra, yüzde 15 dedik. Bu yıl hiçbir artış olmadan, fakat transfer yapabileceklerini kamuoyuna açıklayarak yolumuza devam edeceğiz.”

“Bir ekibimiz 18 transfer yaptı, sonra bunu 22’ye çıkarttı. Galatasaray ve Beşiktaş’ın da transferleri oldu. Bu transferleri yaparlarken, bize geldiler ve biz de ekonomik durumlarını denetleyerek bu transferlere müsaade verdik. Hiçbir taviz olmadı, bunu yapmayacağız”

“Kulüpler, pandemi periyodunda neredeyse yüzde 30-35 civarında gelir kaybına uğradı. Kulüplerimiz büyük badireye düştüler.”

“Biz bu yolda yürürken, TFF olarak tek başımıza karar alamıyoruz. TFF’nin bir sıhhat konseyi, onun pandemi kümesi var. Aldığımız her kararda, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sıhhat Bakanlığı ile daima görüşmeler yapıyoruz.”

“Bu etapta rastgele bir biçimde seyircili oynamayı kolay görmüyoruz. 1 Nisan’a kadar seyircisiz oynatma kararımız devam edecek. 1 Nisan’da Sıhhat Bakanımızla görüşüp, karar vermek istiyoruz. Bunun kararını, TFF tek başına alamaz.”

“Şampiyonlar Ligi finalini seyircili oynamak istiyoruz, UEFA da bunu istiyor. 1 Nisan’da Fahrettin Koca’yla yapacağımız toplantıda, o maçın seyircili oynanması için istişare edeceğiz.”

“Bu sene VAR’daki 3. yılımız ve çok mutluyuz. Birtakım sorunlar yaşıyoruz, sonuç olarak beşerler yönetiyor, kusur yapabilirler. Sonuç olarak bizim tek isteğimiz, yanılgı yapılacaksa bunu en aza indirgemek olmalıdır. Her yıl, VAR’da daha düzgüne gittiğimize inanıyorum. En yeterli VAR sistemini kurduk ve en düzgün operatör sistemini getirdiğimize inanıyorum.”

“Biz VAR sistemini kurarken, operatörün kim olacağına dair ihale açtık. Hawk-Eye, bunlardan bir tanesiydi. İşin sahibi de Sony, ana merkezi İngiltere’de. Hawk-Eye; Dünya Kupası düzenliyor, EURO 2020’yi düzenleyecek, Şampiyonlar Ligi’ni, Avrupa Ligi’ni düzenliyor. Avrupa’nın 5 büyük ligi ve Hollanda üzere ülkelerin de operatör hizmetlerini yapıyor. Biz de bunları düşünerek Hawk-Eye’ı seçtik. Hawk-Eye, Türkiye’den insanları seçerek, her türlü araştırmayı yaptı ve imtihana soktu, burada işe başlattı.”

“Şampiyonlar Ligi maçlarında bile VAR odasına giden operatör arkadaşlarımız var. Bir kulübümüz, ofsayt çizgisini VAR operatörü çiziyor dedi ve bunun kimi siyasi bağlantılarının olduğunu söz etti. Hürmet duyarım. Biz de bunları aldık, PFDK’ya götürdük. Hem de 6222’ye nazaran Başsavcılığa müracaat yaptık. Zira tez büyüktü.”

“Operatör arkadaşımızın, ofsayt çizgisinin çizilmesindeki dahili, yüzde 0’dır. Kararı veren, hakemdir. Yönetici arkadaşlarımız açıklamada bulundular, biz de açıklama yaptık. Arkadaşlarımız, ellerindeki dokümanları yalnızca yargıya değil, bize de vermeleri gerekiyor. Bence çok büyük yanlışlık yaptılar. Bu maçın sonuçlarını buna bağlamamaları gerektiğine inanıyorum. Yanlış varsa, diğer bir yerde aramaları gerekiyordu. Biz de gerekli hukukî süreçleri başlattık.”

“Türk hakemliğini kalitesi belirli olmuş ve takdir gören bir kuruluş olarak görüyorum. UEFA’nın Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde birebir anda 3 hakemimiz görevlendirildi. Ulusal maç ortasında bütün hakemlerimizi Antalya’ya götüreceğiz. O ortada kamp süreci devam edecek ve hakemlerimiz kıymetli bir derecede eğitim alacak.”

“Yabancı hakem gelsin deniyor, biz zati dışarıya hakem yolluyoruz.”

Yorum Gönderin