Son dakika ulusal grup haberleri: Geçtiğimiz dönem Trabzonspor formasıyla gösterdiği başarılı performansla RB Leipzig’e transfer olan ve mesleğini Almanya’da sürdüren Norveçli golcü Alexander Sörloth, ülkesinin A Ulusal Futbol Takım’ımız ile 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde oynayacağı maç öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sörloth, eski grup arkadaşı Uğurcan Çakır ile ilgili de konuştu.

Geçen dönem Trabzonspor’da sergilediği performansla dikkatleri çeken ve 20 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Leipzig’e transfer olan Alexander Sörloth, Norveç – Türkiye maçıyla birlikte eski grup arkadaşı Uğurcan Çakır ile karşı karşıya gelecek.

Norveç’in Cebelitarık ile oynadığı maçta gol atan Sörloth, Türkiye maçı öncesi yaptığı yaptığı açıklamada Türkiye Ulusal Kadrosu ve Uğurcan Çakır ile ilgili konuştu.

“TÜRKİYE’NİN YETENEKLİ FUTBOLCULARI VAR”

Ulusal Takım’ımızla ilgili konuşan Sörloth; “Türkiye’den birkaç oyuncuyu yakından tanıyorum. Yetenekli futbolcuları var. Günlerinde oldukları vakit fantastik işler yapabilirler. Bizim maksadımız onları alışkın oldukları oyunun dışında tutmak olmalı.

“UĞURCAN ÇOK ÂLÂ BİR KALECİ”

Türkiye kalecisi Uğurcan’ı Trabzonspor’dan güzel tanıyorum. Çok düzgün bir kaleci. Hollanda maçındaki kurtarışlarıyla bunu herkese gösterdi. Bu türlü bir maçta karşı karşıya geliyor olmamız keyif verici.” kelamlarını kullandı.

Sörloth’un geçen hafta Alman basınına verdiği röportajda Türkiye’deki futbol ortamı hakkındaki kelamları gündem olmuştu. Sörloth; “Türkiye’de çok fazla taktik yoktu. Bu yüzden burada olmak benim için büyük bir değişiklik oldu. Türkiye’de alana çıkıyordum ve bana verilen tek taktik ‘Gol at’ oluyordu. Bu kadar, daha fazlası yok. Yalnızca gol at deniyordu. Türkiye ve Almanya ortasında çok farklı bir futbol tarzı var.” diye konuşmuştu.

LINNES TÜRKİYE İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Sörloth’un yanı sıra uzun vakittir Türkiye’de Galatasaray forması giyen Martin Linnes’in de teknik yönetici Stale Solbakken’e Ulusal Ekip oyuncuları hakkında bilgiler verdiği istikametinde haberler Norveç basınında yer alıyor.

Yorum Gönderin