Hollanda Ulusal Grubu Teknik Yöneticisi Frank de Boer, Türkiye’ye 4-2 yenildikleri maçın sonrasında konuştu.

Karakter gösteremediklerini kaydeden De Boer, “3-0 geri düştüğünüz vakit biraz daha agresif oynamanız gerekiyor. 3-0’dan sonra biraz karakter göstererek oynamalıydık. 3-0’dan 3-2’ye getirdik, devam edip maçı da kazanabiliriz diye düşündük.” dedi.

Makûs oynadıklarını söz eden teknik adam, “İlk yarıda yaptıkları üzere, ikinci yarıda 1 kere geldiler ve gol attılar. Çok güzel fırsatlar da bulduk. Birinci yarıda Malen ile bir fırsatımız vardı. Savunmada çok kompakt ve agresif oynadı Türkiye. Ortalara giremedik fazla. Çok konum ürettik diyemem. De Ligt’in baş vuruşu goldü. Türkiye şanslıydı, baht bize gülmedi. Genel olarak, en âlâ oyunumuz değildi bu. Van Dijk ve Ake olsalar oynarlardı. Bu mazeret değil. Biz daha âlâ oynamalıydık. Türkler daha güzel oynadı.”

“NE YAPAYIM, OTURUP AĞLAYAYIM MI?”

Hollanda Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Frank De Boer, ülkesinde maçın yayıncısı olan NOS’a flaş röportajda da açıklamalar yaptı.

İşte De Boer’in kelamları:

“Türkiye, maça kapalı savunma yaparak başladı. Birinci attıkları gol geçiş oyununa bir örnek oldu. Ayrıyeten, Türkler bugün keyifli olmalı. Birinci golde top apansız De Ligt’e çarparak taraf değiştirdi. Ayrıyeten, golden evvel muhtemelen bir penaltımız vardı. Kolay bir maç değildi.

Donyell Malen iki net fırsat yakaladı. Olağanda bu tip durumlarda golleri atan bir oyuncuru lakin makus şutlar attı ve kaleciyi şaşırtamadı. Akabinde De Ligt’in baş vuruşu vardı.

Birinci yarıda daha süratli oynamalıydık. İkinci yarıda bunu değiştirmek istiyorduk. Yardımcılarım Ruud van Nistelrooy ve Dwight Lodeweges ile nasıl oynayacağımıza dair konuşurken Türkiye’nin golü geldi.

En güzel durumumuzda değildik. Daha düzgün fırsatlar yakalamalıydık. Donyell ile bulduğumuz 2 fırsattan gol çıkarabilmeliydik. O konumlar yüzde yüzlüktü. Türkler ise çok daha efektifti ve bizim için kolay olmadı. Bizim için çok makus bir sonuç. 10 maçın sırf birincisini oynadık. Alınacak daha çok puan var. Türkiye güzel bir rakip var fakat kesin olarak söylemeliyim ki kaybedeceğimiz bir maç değildi.

Moral bozucu bir hezimetti lakin olumlu kalmalıyız. Futbolda işler süratle değişir. Artık modumuzu değiştirmeliyiz. Çok deneyimli oyuncularım var ve eminim ki bu yenilgiyi atlatacaklar.

Berbat bir hezimet aldık lakin oturup ağlamam mı gerekiyor? Daha uygununu yapacağız. Evvel Letonya, sonra Cebelitarık maçlarını kazanmak için oynayacağız.”

Yorum Gönderin