Avrupa Şampiyonası’nda sahne alacak olan A Ulusal Takım’ımız, 2022 Dünya Kupası’na giden birinci imtihanına Hollanda karşısında çıkacak.

Türkiye – Hollanda maçı öncesinde beIN Sports’a konuşan Ruud Gullit çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Ruud Gullit’in açıklamaları:

“TÜRKİYE SAKİN KALIRSA…”

“Avrupa’da oynayan oyuncuları çok kıymetli. Güney Kore ve Japonya’daki Dünya Kupası’nda etkileyici bir iş çıkardılar. Zannedersem üçüncü sırada bitirdiler. Türk futbolundaki ve ulusal ekibindeki en büyük sorun tutkuları. Çok tutkulular. Bazen bu türlü olduklarında akıllarını kaybedebiliyorlar, şayet ki daha sakin kalabilirlerse ve başlarını daha çok kullanabilirlerse inanılmaz bir grup olabilirler”

“KATAR’DA OLMAK İSTİYORUZ”

“Tabii ki Hollanda’nın elemeleri geçerek Dünya Kupası’na katılmasını umuyorum. Bizim için en kıymetli şey bu. Şu an için güzel bir oyuncu kümesine sahibiz. Ama hakikaten güzel olduğumuzu göstermek için kendimizi göstermeliyiz. Avrupa Şampiyonası elemelerini geçtik ve bu yaz bu turnuvayı yaşayacağız. Katar’da da olmak istiyoruz.”

“EN UYGUNLARI BİRİNCİ SEFER KATAR’DA İZLEYECEĞİZ”

En uygun oyuncuların birinci kez en yeterli yerlerde oynamasını izleyeceğiz. Haziran ayında oynanan olağan Dünya Kupalarından sonra oyuncuların sakatlandığını görüyorduk, bu yıl da ne kadar çok sayıda sakatlığın olduğunu görüyoruz. Liverpool’a bakın, kaç tane sakat oyuncuları var?

Van Dijk, Avrupa Şampiyonası’nda forma giyemeyecek. Katar’da ise turnuva Aralık’ta herkesin fit bir durumda olduğu vakitte oynanacak. Katar’da çok güzel bir hava var ve stadyumlar hakikaten süper.

Yorum Gönderin