Son dakika spor haberi: 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Kümesi’nde gayret eden A Ulusal Futbol Takımı’mız, Norveç ile kozlarını paylaştı. Millilerimiz, rakibini 3-0 mağlup ederek puanını 6’ya çıkardı ve ikinci maçlar sonunda liderliğe yükseldi. Sabah Gazetesi müellifi Ömer Üründül, müsabakayı değerlendirirken ulusal futbolcuyla ilgili övgü dolu sözler kullandı. İşte Üründül’ün bugünkü yazısı…

Hollanda maçının yorgunluğunu ve Norveç’in fizik açıdan da güçlü bir ekip olduğunu düşündüğümüzde işimizin hiç de kolay olmadığı görünüyordu. Lakin daha 4. dakikada gelen gol çok kıymetli bir moral-motivasyon oldu. Golün sonrasında beklediğim üzere Norveç tempoyu yükselterek oyunu domine etmeye başladı. Biz de geride alan daraltıyor ve Okay’ın iki stoperimizle bütünleşmesiyle Sörloth ve Haaland’ı denetim altına alıyorduk.

Bir korner atışı sonunda attığımız ikinci gol çok değerliydi. Bu ekibimizi uygunca rahatlattı. Kendi alanımızda kazandığımız toplarda ayağa paslarla tempoyu ayarlayıp faal dinlenmeyi de ihmal etmeden devreyi kıymetli bir avantajla bitirdik. İkinci yarının da birinci 15 dakikası çok kıymetliydi. Rakip tempoyu güzelce artırdı, biz de savunma istikametini âlâ yapıyorduk.

Geride uygun yerleşmemizin bence en kıymetli nedeni, Norveç’in orta saha oyuncularının yeterli top yapmalarına karşın ferdî adam eksiltme özelliklerinin olmamasıydı. Bu yüzden pas-pas set oyunu deniyorlardı.

Bu ortada Ozan Tufan eksiksiz bir gole imza atarak işi bitirdi. Ondan sonra rakibin de direnci kırıldı ve çok kıymetli bir 3 puanı daha hanemize yazdırdık. Ekip olarak çok güzel uğraş ettik. Defans bloğumuzdaki iki değerli eksiği, yerine oynayanlar hiç hissettirmedi.

Alışılmış ki sahanın yıldızı Ozan’dır. Alanda pek görünmez üzere oynayan fakat çok akıllı işler yapan Umut Meraş benim dün gece için ön plana aldığım bir isim. Bu iki maçın memnunluğunu yaşarken, Letonya’nın bugüne kadar başımıza açtığı işleri de aklımızdan çıkarmadan salı gecesine hazırlanmalıyız.

İspanyol hakem Hernandez, kusursuz bir idare gösterdi. VAR da olsa hiçbir kararına ‘incele’ uyarısı gelmezdi.

Yorum Gönderin