Eski Merkez Hakem Heyeti (MHK) Lideri ve FIFA kokartlı eski hakem Bülent Yavuz, hayatını kaybetti.

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamada, “Merkez Hakem Konseyi eski Lideri ve FIFA kokartlı eski hakemimiz Bülent Yavuz’un vefat ettiğini derin bir keder ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Bülent Yavuz’a Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları, sevenleri, hakem ve spor topluluğuna başsağlığı dileriz.” tabirleri kullanıldı.

Bülent Yavuz anısına bugün ve yarın oynanacak tüm profesyonel karşılaşmalar öncesinde 1 dakikalık hürmet duruşunda bulunulacağı da bildirildi.

BÜLENT YAVUZ KİMDİR?

Uzun yıllar Üstün Lig’de maç yöneten Bülent Yavuz, FIFA kokartı taşıdı ve memleketler arası maçlarda Türkiye’yi temsil etti. Merkez Hakem Konseyi başkanlığı misyonunda bulunan Yavuz, federasyonda MHK danışmanı olarak da hizmetlerde bulundu.

T.C. Silahlı Kuvvetler Komutanlığından kıdemli albay olarak emekli oldu. 1980 yılında hakem, 1990 yılında ise FIFA kokartını aldı, 1995 yılında yaş haddi sebebiyle hakemliği bıraktı. 1997 yılında Merkez Hakem Şurası Eğitim Başkanlığına seçildi. 1995 yılında Merkez Hakem Şurası Eğitim Başkanlığı’na ek olarak genel sekreterliğini yaptı. 2000 ve 2005 yılları ortasında Merkez Hakem Konseyi Başkanlığı vazifesini yaptı.

Yorum Gönderin