2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Kümesi 2. maçında Norveç’e konuk olacak A Ulusal Futbol Ekibimizde teknik yönetici Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

İşte Güneş’in o kelamları:

Norveç’in son yıllarda yükselen bir bedeli var. Dünya çapında oyuncularını piyasaya sürdüler. Kıran kırana bir maç olacak. Hollanda maçı ne kadar kıymetliyse, bu maç da birebir halde değerli bizim açımızdan.

Önümüze çıkan mahzurları aşarak güçleniyoruz. Bazen şanssızlıklar da yaşayabiliyoruz. Güçlü rakibe karşı oynadık, seyahat yaptık. Buradan âlâ bir sonuçla ayrılmak istiyoruz. Norveç karşısında hem fizik gücümüzü, hem moral gücümüzü, hem iman gücümüzü kullanacağız.

Dünya Kupası futbolun en üst tertibi. Bütün sportmenlerin hepsinin kendini dünya piyasasına sunabileceği, birebir vakitte sportif yarışta ülkeni ve insanını tanıtabilecek bir yere gideceğiz. O yüzden bu turnuvaya katılmak bizim için çok kıymetli.

Başından beri aile havasını kurmaya çalıştık. Her katılan arkadaşımız da buna katkıda bulunuyor. Biz Türkiye’yi temsil ediyoruz. Umutlu bakıp, memnun dönmek istiyoruz.

Kampın birinci gününde İrfan Can ve Nazım ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra Zeki çıktı, Merih de düzelmedi. 4 tane oyuncu burada yok. Burada olanlar ortasında da 1-2 problemimiz var. Bir karar vereceğiz.

Hangi kaleciyi oynatsam hakkını vereceğini düşünüyorum. 4 kalecim de bir kaleci üzere, birbirlerinin his ve niyetlerini paylaşıyorlar. Başlarda yanlışları vardı fakat her geçen gün düzgüne gidiyorlar. Hiçbir kusurdan sonra yıkılmıyorlar, pes etmiyorlar.

Ozan Kabak’ta bir sorun var şu anda, rahatsız. Stoperde sorun var.

Yorum Gönderin