Müsabakanın oynanacağı İspanya’nın Malaga kentinde basın toplantısı düzenleyen Solbakken, ekip olarak maça hazır olduklarını kaydetti.

Türkiye’nin güçlü bir rakip olduğunu vurgulayan Norveçli teknik adam, “Grubun birinci maçında Hollanda’ya attıkları 4 gol ve daha evvel özel karşılaşmada Almanya’ya attıkları 3 golle, skorer bir kadro olduklarını gösterdiler. Türkiye’nin çok yetenekli oyuncuları var. Grup halinde yeterli oynayabiliyorlar.” sözlerini kullandı.

Kendilerini güç bir maçın beklediğini lisana getiren Solbakken, oyuncularının bu uğraş için sabırsızlandığını kelamlarına ekledi.

AJER : BURAK YILMAZ GÜÇLÜ BİR FORVET

Basın toplantısında konuşan Norveçli ulusal futbolcu Kristoffer Ajer, fizikî olarak sıkıntı bir maçın kendilerini beklediğini söylerken, Hollanda karşısında “hat-trick” yapan Burak Yılmaz hakkındaki görüşlerini aktardı.

Burak Yılmaz’ı durdurmaları gerektiğini vurgulayan Ajer, “Mücadeleci, fizikî olarak güçlü bir forvet. Lakin ben buna İskoçya’dan alışığım. Son derece düzgün bir golcü ve Türkiye için bir önder. ” biçiminde konuştu.

Malaga kentindeki La Rosaleda Stadı’nda oynanacak Norveç-Türkiye müsabakası, yarın TSİ 20.00’de başlayacak.

Yorum Gönderin