Fransa Profesyonel Futbol Ligi, mart ayı sonunda oynanacak ulusal maçlarla ilgili flaş bir karar aldı. Buna nazaran; Ligue 1 ve Ligue 2 grupları, AB dışından olan oyuncularını ulusal kadroya göndermeme hakkına sahipler… Bu kararın, Fransa’da uygulanmakta olan corona virüsü salgını tedbirleri sonucunda alındığı bildirildi.

Fotomaç’ın dış basından derlediği habere nazaran; Fransa’da, AB dışından gelenlerin bir hafta karantinada kaldığı hatırlatılırken, kulüplerin oyuncularını kıymetli müsabakalarda oynatamayacağı tabir edildi. Karar birebir vakitte Avrupa kıtası dışında oynanacak ulusal maçlar için de geçerli olacak.

Fransız basını kararın, Lille’de forma giyen Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Zeki Çelik üzere ulusal oyuncuları da ilgilendirdiğini açıkladı. Tıpkı halde Lyon forması giyen Hollandalı yıldız Memphis Depay’ın da A Ulusal Takımı’mızla İstanbul’da maç yapacağı için ulusal kadroya gidemeyeceği bildirildi. PSG forması giyen ve Senegal Ulusal Grubu’na davet alan Idrissa Gueye ve Abdou Diallo’nun Paris’te kalacağı kaydedildi. Kıta dışında oynayacak Fransa Ulusal Grubu’nun ise bu karardan muaf tutulacağı aktarıldı.

A Ulusal Futbol Ekibi, 2022 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında 24 Mart’ta Hollanda, 27 Mart’ta Norveç’te ve 30 Mart’ta Letonya ile karşı karşıya gelecek.

Yorum Gönderin