Harika Lig’in 27. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda Trabzonspor’u 1-0 mağlup etti. Sabah Gazetesi muharriri Ahmet Çakar da bu müsabakayı değerlendirdiği bir yazı kaleme aldı.

İşte Ahmet Çakar’ın o yazısı:

Fenerbahçe dün geceki galibiyetiyle tahminen de büyük bir kırılma noktası yaşadı. Kaybetselerdi şampiyonluk bahtı çok azalacak, Erol Bulut yüzde 99 kovulacak, bütün dinamikler sarsılacaktı. Lakin artık tekrar şampiyonluk potasına 3 puan dezavantajla girmiş oldular. Bilhassa Fenerbahçe’nin birinci yarıdaki oyununa baktığımızda Trabzonspor’u adeta alandan sildi.

Lakin yalnızca birinci yarı… Tüm denetimleri eline aldı, kolay top kaybetmedi, Trabzonspor ise izledi. bilhassa Attila Szalai gecenin en uygun futbolcusuydu. Pek natürel ki golü atıp Fenerbahçe’yi hayata döndüren Pelkas’ı da unutmamak gerek. En büyük hayal kırıklığı Mesut Özil… Fizik olarak bir türlü hazır olamıyor. Dün akşam Trabzon’da yorulana kadar alanda var mıydı yok muydu muhakkak değil.

Aslında birinci yarı Uğurcan olmasa Fenerbahçe öne geçmişti bile… İkinci yarı Trabzonspor daha atak oynadı. Bilhassa Nwakaeme ve Ekuban çok şey yapmaya çalışıyorlar lakin onlara ayak uyduracak öbür formda oyuncu görmedik. Mesut çıktıktan sonra Pelkas onun yerinde oynamaya başladı ve bitime kısa bir müddet kala da 20 metreden mükemmel vurdu ve Fenerbahçe’deki tüm kara bulutlar bir Yunanlı tarafından pek doğal ki bunu olumlu manada söylüyorum dağıtılmış oldu.

Dün usta muharrir Yaşar Kemal’in mevt yıldönümüydü hakem Yaşar Kemal’in de çok makûs bir gecesiydi… Birinci yarıda Nwakaeme gole gidecek, bir faul icat edip konumu kesiyor. Uzatma dakikalarında da Bakasetas’ın hızına atılmış çok net bir dirsek var. Bu türlü penaltılar çalınıyor, üstelik VAR davetleri de oluyor. Lakin dün gece bu davet olmadı.

Yorum Gönderin