Hollanda ve Norveç galibiyetleri ile 2022 Dünya Kupası Elemeleri’ne muhteşem bir başlangıç yapan A Ulusal Kadro, G Kümesi’nde bugün 3. maçına çıkacak. Liderlik koltuğunda oturan ay-yıldızlı takımımız, birinci iki maçında Karadağ ve Hollanda’ya boyun eğen Letonya’yı ağırlayacak. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda saat 21.45’te başlayacak olan bu müsabaka TRT 1’den yayınlanacak. Norveç maçının 11 ile alana çıkması beklenen Türkiye’de kaleyi Uğurcan koruyacak. Savunma dörtlüsünde Mert-KaanÇağlar- Umut vazife yapacak. Ortada Okay-Ozan, kanatlarda Hakan-Kenan, forvet ardında Yusuf, en uçta ise Burak oynayacak. Bu ortada müsabakayı yönetecek olan Polonyalı hakem Daniel Stefanski, birinci sefer A Ulusal Kadro’nun bir maçında düdük çalacak.

Ay-Yıldızlı grubumuz, bugün tarihindeki 589. maçına çıkacak. Türkiye, 98 yıllık tarihinde 315’i resmi, 273’ü özel 588 maç oynadı. Ulusallar, 224 galibiyet, 140 beraberlik ve 224 mağlubiyet aldı.

A Ulusal Grubumuz, tarihi boyunca oynadığı 588 müsabakada 782 defa rakip fileleri havalandırmayı başardı. Ay-yıldızlı grubumuz, bu müsabakalarda kalesinde ise toplam 839 gol gördü.

TÜRKİYE-LETONYA MAÇI OLASI 11’LER

TÜRKİYE: UĞURCAN, MERT, KAAN, ÇAĞLAR, UMUT, OKAY, OZAN, KENAN, HAKAN, YUSUF, BURAK

LETONYA: OZOLS, FJODOROVS, CERNOMORDİJS, TARASOVS, JURKOVSKİS, ZJUZİNS, TOBERS, KAMESS, IKAUNİEKS, CİGANİKS, ULDRİSİS

Yorum Gönderin