Fotomaç’ın dış basından derlediği habere nazaran, 2020-21 dönemi UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ait flaş bir gelişmeyi okuyucularına duyurdu. Gazete, bu dönem İstanbul’da oynanacak dev final uğraşının, Atatürk Olimpiyat Stadı’nın kapasitesi dahilinde yüzde 30 ile yüzde 50 civarında bir seyirci önünde oynanacağını bildirdi.

Buna nazaran 29 Mayıs’ta gerçekleşecek final müsabakasını 22 bin 500 ile 37 bin 500 ortasında bir seyircinin tribünden izleyebileceği kaydedildi. Şimdi, finale yükselen kadroların taraftarlarına corona virüsü pandemisi nedeniyle bilet satışının yapılıp yapılmayacağına karar verilmediği belirtilirken, biletlerinin tamamının Türk seyirciye satılması halinde stadın yüzde 50’sine yakınının dolacağı düşünülüyor.

Bilindiği üzere 2019-20 dönemi UEFA Şampiyonlar Ligi finali İstanbul’a verilmiş fakat ortaya çıkan corona virüsü salgını sonrası uğraş Portekiz’in başşehri Lizbon’da seyircisiz bir halde oynanmıştı. UEFA ise bir sonraki yılın final uğraşına İstanbul’un konut sahipliği yapacağını açıklamıştı.

Yorum Gönderin