TFF Lideri Nihat Özdemir, futbol liglerinde maçların 1 Nisan tarihine kadar seyircisiz oynanmaya devam edeceğini açıkladı.

beIN Sports’a konuşan Özdemir, bahisle ilgili olarak, “1 Nisan’a kadar seyircili oynatma bahtımız yok. 1 Nisan’da değerlendireceğiz. Sıhhat Bakanlığı ile birlikte karar vereceğiz.” tabirini kullandı.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİNİ SEYİRCİLİ OYNAMAK İSTİYORUZ”

Özdemir, Atatürk Olimpiyat Stadı’nın mesken sahipliği yapacağı 2021 Şampiyonlar Ligi finalini seyircili oynatmak için uğraştıklarını da belirtip şu tabirlere yer verdi:

“Olimpiyat Stadı’mız âlâ değil, çok düzgün durumda. İstanbul koşullarına uygun en güzel çimleri seçtik ve getirdik. Biz Hollanda maçını Galatasaray’ın alanında oynamak istedik ancak maalesef sahanın son halini gördünüz. Şu anda Şenol Hocamız o maçı orada oynasak mı oynamasak mı diye düşünüyor. Tahminen o maçı da Olimpiyat Stadyumu’nda oynayabiliriz. Alanda değerli olan drenajların ve bakımların sistemli olması lazım. Drenaj sistemi nedir? Kar yağdığında karın eriyip su hale gelmesinden sonra drenaj sisteminin bu suyu çekmesi lazım.

Her statta yapılabilir. Lakin hem bütçe lazım, proje hazırlamak lazım, yetkili insanların bu işi yapması lazım. Bu bizim sorumluluğumuzda değil ancak bizden yardım istenirse yardım ederiz.

Şampiyonlar Ligi finalinde stada seyirci alınması durumunun mutlaklaşması için 1 Nisan’ı beklemek zorundayız.”

“EN DÜZGÜN VAR SİSTEMİ BİZDE”

En âlâ VAR sistemine sahibiz. En güzel teknik kapasiteli VAR sistemi bizde. İnsan işin içinde olunca yanılgı olabilir. Burada kasıt aramak lazım. Neymiş ligi dizayn ediyormuşuz. Biz bu ligi lakin bu hakemlerle tamamlayabiliriz.

Maç başladıktan sonra futbolcular ve teknik yöneticiler hakeme yardım etmezse, dünyanın en düzgün hakemini getirseniz bile yeterli bir maç yönetemez. Lütfen yöneticilerimiz taraftara ileti vermek için hakemlerimizi kötülemesinler.

MHK liderimiz gerekli olduğunda hakemleri denetim edip gerekli cezaları veriyor. Gerçek bir tespiti olan varsa biz onun üzerine gideriz. Bir haksızlık varsa gerekli cezaları veriyoruz. Herkes müsterih olsun. Sene sonu kim hak ederse o şampiyon olacaktır.”

Yorum Gönderin