A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Şenol Güneş TRT Spor’a özel açıklamalarda bulundu.

Güneş’in açıklamalarından satır başları şöyle;

“Ortak maksadımız Avrupa Şampiyonası’na katılmaktı, Avrupa Şampiyonası’na gitmeyi başardık. Avrupa Şampiyonası’nda yer almak ülke tanıtımı için kıymetli. Gerisinden Uluslar Ligi’nde makus bir periyot geçirdik. Başkan olacakken sonuncu olduk. Son 3 ayda beklediğimizin altında sonuçlar aldık. Mart ayında başlayacak maçları heyecanla bekliyoruz.”

“Hollanda maçında Olimpiyat Stadı’nda”

“Grubumuzda güçlü gruplar var fakat 2022 Dünya Kupası’na katılmak istiyoruz. Hollanda maçını 24 Mart’ta İstanbul’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacağız.”

“Ozan Kabak’ın Liverpool’a gitmesi kıymetli bir transfer”

“Sahaya çıkan kim olursa olsun elinden gelenin en uygununu yapmalı. Ozan Kabak’ın Liverpool’a gitmesi değerli bir transfer. A Ulusal Ekibimizin kazandığı muvaffakiyetler yeni gelecek oyuncuların da heyecanını artırıyor.”

“Oynayan bir oyuncuyu, hizmeti olan oyuncuyu çabucak git demek değil. Gereksinim olduğunda bütün oyuncular alınıyor. Kaan – Merih ile başladık, Merih – Çağlar oldu, Ozan bir orta geldi, sonra ne olacak bilmiyoruz. “

“Cenk Tosun’un daha fazla mühlet alması ulusal ekibimiz için sevindirici”

“Cenk Tosun’un daha fazla mühlet alması ulusal grubumuz için sevindirici. Yurt dışına çıkan oyuncularımla gurur duyuyorum.

“Şota, Gomez, Hagi, Alex üzere yabancılara kapı açık olmalı”

“Şota mesela Trabzon’da, Beşiktaş’ta mesela Gomez, Hagi, Alex… Bunlar düzgün profesyonel, yetenekleri ile örnek oluyorlar ve gençlere katkı yapıyorlar. Bu tip yabancılara kapı daima açık olmalı. Hem futbola, hem vizyona katkı yapıyorlar.”

“Ben de bir kulüpte hoca olsam, yerli-yabancı bakmam, en uygun 11’i çıkarırım”

“Uluslararası alanda başarılı olmamız için üretim yapmamız gerekiyor. Yarışırken üretimi unutuyoruz. Ben de bir kulüpte hoca olsam, yerli-yabancı ayırımına bakmam, en âlâ 11’i çıkarırım.”

“Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor baş başa geldiler, demek ki makus niyet yok burada. Ligde bir tane şampiyon çıkacak, öbürleri şampiyon olamayacak. Kaybettiğinizde mazeret ararsanız sorunu çözmezsiniz.”

Yorum Gönderin